Ventilatsiooni hooldus

Soojustagastudega ventilatsiooniagregaadid kasutavad soojuse kinnipüüdmiseks soojusvahetit. Kuigi seade on kaitstud filtritega, satub aja jooksul tolmuosakesi soojusvaheti pinnale ja seadme sisse. Soojusvaheti ummistub ja seadme jõudlus langeb, kasvab elektrikulu ning väheneb kasutegur. Selle vältimiseks on soovitatav peale tavalise filtripuhastuse ja vahetuse teha seadmele suurem hooldus.

Hoolduse käigus kontrollitakse ning vajadusel vahetatakse filtrid, puhastatakse soojusvahetid, kontrollitakse ventilaatorite (mootorid, laagrid) olukorda, vaadatakse üle rihmad ja pingutatakse üle elektriühendused. Kontrollitakse kondensvee äravool ning vajadusel puhastatakse. Hooldus kindlustab seadmele pikema eluea ning aitab avastada tekkivaid rikkeid.

Hoolduse maksumus kodukasutuses olevale seadmele on sõltuvalt töö mahust 49-95 €. Väljasõidu tasu 49 €. Kaugemal maakonnas asuvate seadmete puhul lisandub kilomeetritasu. Hoolduse maksumusele lisandub filtrite hind. Suuremate seadmete puhul teeme hinnapakkumise peale süsteemiga tutvumist.